Jolanta Krawczykiewicz od lat działa w Słupsku, mieście bez powojennych tradycji żydowskich, gdzie aktywnie promuje wiedzę o kulturze, obyczajach, religii i sztuce żydowskiej. Dzięki jej zaangażowaniu w kalendarzu miasta na stałe zagościły Dni Kultury Żydowskiej oraz inicjatywy upamiętniające przedwojennych żydowskich mieszkańców Słupska.
Organizowane przez nią wydarzenia charakteryzują się różnorodnością tematów i form – od folkloru i muzyki, po trudne zagadnienia związane z pojednaniem i dialogiem. Jej projekty przyciągają zarówno lokalnych ekspertów, jak i wybitne osobistości, takie jak Szewach Weiss.
Współpracując z Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Krawczykiewicz stworzyła spektakle takie jak „Na pograniczu dwóch światów. Dybbuk” i „Duszy DNA”, a także miejską grę edukacyjną „Śladami słupskich Żydów”. Zaangażowała się również w działania upamiętniające, jak zbiórka na tablicę honorującą słupskich Żydów deportowanych do Auschwitz.
Jest także inicjatorką projektów międzykulturowych, takich jak Spotkania z Kulturą Białorusi, Rosji, Tatarów czy Romów. Jej praca przynosi miastu nowe przestrzenie dialogu i edukacji, jednocześnie angażując mieszkańców w pielęgnowanie pamięci i budowanie mostów między kulturami.